Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2017 15:42
biatlon závod s hromadným startem

Nejlepší z českých biatlonistů byl Šlesingr, vyhrál Němec Schempp

Michal Slesingr
Zdroj: Profimedia

Biatlonové mistrovství světa v Hochfilzenu má za sebou závod s hromadným startem, který ovládl německý závodník Simon Schempp. Z Čechů se na trati nejlépe dařilo Michalu Šlesingrovi, který dojel na 13. místě.

Poslední zlato na biatlonovém mistrovství světa v Hochfilzenu získal v závodu s hromadným startem na 15 km Němec Simon Schempp a vybojoval první individuální medaili v kariéře. Nejlepší z českého tria Michal Šlesingr byl třináctý. Ondřej Moravec skončil šestnáctý a Michal Krčmář dvaadvacátý.

 

Osmadvacetiletý Schempp si dojel pro druhé zlato v Hochfilzenu po zahajovacím závodu smíšených štafet díky bezchybné střelbě. V posledním okruhu setřásl Rakušana Simona Edera a v cíli měl náskok devíti sekund před Norem Johannesem Thingnesem Böm, který domácího Edera v závěru odsunul o sekundu na bronzovou pozici.

 

Moravec se Šlesingrem odstříleli první dvě položky vleže čistě a drželi se v popředí. Na stojkách museli pokaždé na jeden trestný okruh a klesli do druhé desítky. Krčmářovi na rozdíl od Šlesingra nevyšel závod běžecky a s třetím nejhorším časem skončil v třetí desítce.

ČTK