Publikováno 22. 4. 2018
MotoGP Velká cena Ameriky

Nejlepší výsledek v sezoně: Kornfeil skončil v Austinu sedmý!

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil obsadil v třídě Moto3 sedmé místo v motocyklové Velké ceně Ameriky, i když startoval až z 21. pozice. Český závodník ve třetím dílu mistrovství světa zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně.

Pětadvacetiletý Kornfeil se v texaském Austinu propracoval vpřed ze sedmé startovní řady i díky pádům soupeřů a držel se v kontaktu s nejlepšími. Na vítězného Španěla Jorgeho Martína ztratil český pilot na KTM 4,452 sekundy, ke stupňům vítězů mu chybělo necelé půldruhé sekundy. O dvě pozice Kornfeil vylepšil deváté místo ze zahajovací Grand Prix Kataru.

Martín si dojel pro druhý triumf v sezoně z pole position s bezpečným náskokem před Italy Eneou Bastianinim a Marcem Bezzecchim. V čele MS díky tomu vystřídal krajana Arona Caneta, jenž byl dnes až osmý za Kornfeilem.