Publikováno 12. 1. 2017
rallye dakar životní výsledek

Nejlepší výsledek v kariéře! Klymčiw byl na Dakaru v desítce

Ondřej Klymčiw

Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw obsadil desáté místo v desáté etapě Rallye Dakar a zaznamenal nejlepší výsledek v populární dálkové soutěži v kariéře. Jednatřicetiletý závodník se dlouho držel i v elitní trojici a na pátém mezičasu byl dokonce nejrychlejší, až v závěru ztratil. Za vítězným Michaelem Metgem z Francie zaostal po 449 kilometrech rychlostní zkoušky o 10 minut a 17 sekund.

Klymčiw byl v předchozích sedmi odjetých etapách na letošním Dakaru nejlépe sedmnáctý, jeho osobním maximem bylo 16. místo z předloňska. Na trase z Chilecita do San Juanu v Argentině získal i skalp vedoucího jezdce průběžného pořadí Sama Sunderlanda z Velké Británie.

Klymčiw je v neoficiálním celkovém pořadí čtrnáctý a při třetí účasti na jihoamerické rallye může vylepšit 20. místo z roku 2015. Vloni po těžké nehodě závod nedokončil.

Ze soutěže dnes odstoupil dosud druhý Chilan Pablo Quintanilla, Sunderland tak vede klasifikaci dvě etapy před cílem s půlhodinovým náskokem.