Publikováno 14. 9. 2017
NHL Pokračuje

Nejistota u konce: David Pastrňák podepsal smlouvu s Bostonem!

David Pastrňák
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák

Český útočník David Pastrňák se konečně dohodl na nové smlouvě s Bostonem Bruins, kde bude i nadále pokračovat. Jednadvacetiletý talent se stal po loňské sezoně chráněným volným hráčem, kterému vypršel nováčkovský kontrakt. Podle webu TSN podepsal havířovský rodák novou smlouvu na šest let, během kterých si vydělá 40 milionů dolarů, což je téměř 880 milionů korun.

Situace kolem Davida Pastrňáka byla dlouho nejistá. V posledních dnech se dokonce spekulovalo, že by mohl NHL opustit a odejít do KHL. Pokud by nepodepsal jako chráněný volný hráč do 1. října smlouvu s Bostonem, nic jiného by mu v podstatě ani nezbylo. To se po dnešku ale vylučuje.

 


Podle webu TSN dnes podepsal David Pastrňák s Bruins nový kontrakt na šest let, během kterých si vydělá 40 milionů dolarů, což je v přepočtu 878 milionů korun. Za rok si český reprezentant vydělá 6,67 milionů dolarů, což z něj dělá čtvrtého nejlépe placeného hráče Bostonu a je z něj také třetí nejbohatší Čech v NHL. Lépe si ročně vydělává jen jeho týmový kolega David Krejčí (7,5 milionu) a Jakub Voráček z Philadelphie (10 milionů).

 

 

Pastrňák hrál do loňské sezony za nováčkovský kontrakt, který mu ovšem vypršel. Dlouho se nemohl nejlepší český hokejista sezony 2016/2017 domluvit na nové smlouvě. Jakožto chráněný volný hráč musel dle pravidel podepsal do 1. října, aby mohl v NHL pokračovat. Pak by mu zbývala ještě jediná možnost a to arbitráž.

lju TN.cz