Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2016 19:33
premier league stane se

Nejhorší debut v historii: Obránce za půlhodinu zavinil tři góly!

Jan Kirchhoff
Zdroj: Profimedia
Jan Kirchhoff fauluje hráče Tottenhamu.

Neměl zkrátka svůj den. Asi takto by se dal shrnout premiérový start německého obránce Jana Kirchhoffa, který v dresu Sunderlandu nastoupil v sobotním utkání na hřišti Tottenhamu. Po jeho chybách totiž domácí tým vstřelil tři branky a Sunderland prohrál 1:4.

O záchranu hrající Sunderland se v posledních zápasech vzchopil. Vyhrál dvě důležitá utkání v přímém boji o záchranu, když porazil Aston Villu 3:1 a Swansea 4:2. Bodovat chtěl i na White Hart Line, kde své domácí zápasy hraje Tottenham.

 

„Kohouti“ v letošní sezoně válí, přesto šel jako první do vedení hostující Sunderland. Domácí do poločasu sice vyrovnali, ale poslední celek Premier League jim byl více než vyrovnaným soupeřem.

 


 

A pak to přišlo. Běžela 59. minuta. U postranní čáry se postavila právě nová posila z bundesligy. Do konce utkání zbývalo 31 minut a na světelné tabuli svítil stav 1:1. Pro hosty skvělý výsledek. Jenže Kirchhoff prožil debut hrůzy.

 

 

 

 

Po jeho dvou chybách vstřelili Spurs dva góly a třetí jim doslove daroval, když nesmyslně zajel do soupeře ve vlastním vápně. Rozhodčí neměl na výběr a nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil kanonýr Harry Kane.

 

Pětadvacetiletý Kirchhoff tak zažil v nejprestižnější fotbalové soutěži na světě debut hrůzy. Svými chybami se výrazně podílel na prohře Sunderlandu 1:4. Výkon mladého Němce je vodou na mlýn internetových vtipálků, kteří se shodují, že představení obránce bylo vůbec nejhorším debutem v historii Premier League.

 

mm TN.cz

To nejlepší z iSport.cz