Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 10. 2017
Zajímavost Přehled

Nejhodnotnější hráči mimo NHL? V top desítce není žádný Čech!

Ilya Kovalchuk a Pavel Datsyuk
Zdroj: Profimedia

Zajímavý žebříček sestavil portál Thescore.com. Ten dal dohromady deset nejhodnotnějších hokejistů mimo NHL. Většina z nich pochopitelně působí v KHL, ale najdou se i jinde. Ve zmíněné desítce se však neumístil ani jeden Čech.

Tento žebříček se bude hodit hlavně v rámci přehledu před olympiádou 2018, která se koná v jihokorejském Pchjongčchangu. Na hokejovém turnaji pod pěti kruhy totiž neuvidíme hráče z NHL. I tak je ve světě řada dalších cenných klenotů, které v únoru na XXIII. zimních olympijských hrách uvidíme. Toto je v tomto ohledu top desítka:

 

1. Ilya Kovalčuk – Žádné překvapení na prvním místě žebříčku nejhodnotnějších hráčů hrajících mimo NHL. Už pátým rokem působí tato ruská ikona v Petrohradu, kterému pomohla k zisku dvou Gagarinových pohárů. Ve 34 letech by měl klidně na to, aby hrál v zámoří. Působení v petrohradském celku mu však pravděpodobně vynese účast na olympiádě.

 

 

2. Slava Voynov – Obránce, kterého o NHL možná připravilo bouřlivé soukromí. Když hrál v Los Angeles, musel před soud kvůli napadení své manželky. Vítěz dvou Stanley Cupů hraje také ve hvězdném Petrohradu a patří k největším hvězdám KHL.

 

3. Nikita Gusev – Teprve pětadvacetiletý Rus má před sebou slibnou kariéru. Mnozí mu předpovídají, že by mohl časem odejít do NHL, ve které patří Vegas. Rovněž působí v Petrohradu, za který letos zatím odehrál 22 zápasů s bilancí 31 kanadských bodů.

 

4. Eeli Tolvanen – Tomuto talentovi je teprve devatenáct let. Na draftu 2017 skončil v prvním kole na celkově třicátém místě. Momentálně hraje svou první sezonu mezi muži za Jokerit Helsinki v KHL. Vizitka 11 gólů a 9 asistencí za 17 zápasů hovoří za vše.

 

5. Pavel Dacjuk – Brzy mu bude čtyřicet, ale hokejové kouzlo stále neztratil. Druhým rokem je ikonou Petrohradu a jeho kapitán. Sedmačtyřicet zápasů mu chybělo odehrát k tomu, aby pokořil hranici 1000 zápasů v NHL – 14 sezon strávil v Detroitu Red Wings.

 

6. Kasperi Kapanen – Další velký talent původem z Finska. Syn Samiho Kapanena, který v NHL odehrál přes 800 zápasů. Kasperi však trpělivě zatím čeká na farmě v AHL. Vzhledem k tomu, že má teprve 21 let, má vše teprve před sebou.

 

Kasperi Kapanen
Zdroj: Profimedia

 

8. Jesse Puljujärvi – Devatenáctiletý mladík, který sice v loňské sezoně odehrál za Edmonton v NHL 28 zápasů, ale letos byl přeřazen na farmu do AHL. Patří k té zlaté generaci finských mladíků. Má zlato z mistrovství světa do 18 i 20 let.

 

9. Ramus Dahlin – Ročník narození 2000 (tedy 17 let). Hráč, který už před rokem patřil k defenzivním oporám švédského týmu Frölunda HC. Juniorka je mu už malá a letos pravidelně nastupuje za seniorský tým Indiánů. Je dost pravděpodobné, že bude jedničkou draftu NHL 2018.

 

 

 

10. Sergei Širokov – Další do hvězdné party v Petrohradu. Útočník, který dostal v NHL příležitost jen v osmi zápasech za Vancouver před osmi lety. S letošní bilancí pětadvacet bodů za dvaadvacet zápasů je hodně blízko k tomu, aby se dostal do nominace Ruska na olympijský turnaj.

lju TN.cz