Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.10. 2015 18:22
juventus turín je to pocta

Nedvědovi leží Juventus u nohou, byl jmenován viceprezidentem

Pavel Nedvěd
Zdroj: profimedia.cz
"Pavel ví, že kdyby chtěl, mohl by být zítra předsedou české fotbalové asociace," tvrdí prezident Juventusu Andrea Agnelli.

Pavla Nedvěda si v Juventusu pro jeho kvality nesmírně váží. Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace a držitel Zlatého míče byl dnes oficiálně jmenován novým viceprezidentem italského velkoklubu.


Nedvěd bude pravou rukou prezidenta Juventusu Andrey Agnelliho. "Pavel za těch pět let, co je ředitelem, obrovsky vyrostl a vypracoval se. Neustále se zlepšoval, stejně jako během hráčské kariéry," řekl Agnelli.Vicemistr Evropy z roku 1996 podle něj získal výborné manažerské dovednosti. "Dnes je Pavel lídrem, který má přehled o všem, co se v klubu děje. Samozřejmě má odborné znalosti ohledně toho, co se děje na hřišti. Ale získal i obchodní cit, který dříve neměl, co se týče rozpočtu a financování klubu. Teď má všechno potřebné k tomu, aby reprezentoval klub," řekl Agnelli.
Nedvěd působí ve vedení Juventusu od roku 2010. Předtím držitel Zlatého míče z roku 2003 v klubu strávil osm let jako hráč, získal s ním dva italské mistrovské tituly a postoupil do finále Ligy mistrů, které si však nezahrál kvůli trestu za žluté karty. Byl také jednou z hvězd, která navzdory potrestání turínského celku za korupci zůstala v týmu a pomohla mu k návratu z druhé ligy do Serie A.


Nedvěd prožívá vydařené období. Příští týden 28. října by měl převzít na Pražském hradě od prezidenta Miloše Zemana státní

ctk TN.cz