Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 1. 2018
U soudu Velká kauza

Nechutné detaily ze zneužívání sportovkyň lékařem: Toto jim dělal

Larry Nassar
Zdroj: Profimedia

Larry Nassar, jméno doktora, který je noční můrou mnoha žen a slavných sportovkyň. Tento čtyřiapadesátiletý lékař, který působil u gymnastické reprezentace USA, byl odsouzen za sexuální obtěžování více než 150 žen na 60 let odnětí svobody. Mnohé oběti jeho zvrhlostí teď promluvily a popsaly děsivé a nechutné detaily z toho, co jim Nassar dělal.

Sám teď asi zpytuje svědomí. Vždyť výpovědi, které slyšel u soudu, samotného Nassara děsily a on se dožadoval toho, aby bylo líčení přerušeno, že ho to psychicky ničí. Aby také ne. Třeba gymnastka Melissa Imrieová vypověděla, že jí Nassar léčil naraženou kostrč tak, že jí strkal prsty do obou otvorů a tvrdil, že problém takto rozmasíruje, že jde o normální lékařský postup.

 

 

Podobně „léčil“ i jednu bývalou volejbalistku. „Pamatuji si, jak začal léčbu a řekl, že při ní pocítím tlak v dolních částech, což je normální. Ležela jsem tam a říkala si: Tohle, že je normální? Nemyslím si,“ řekla soudu Jennifer Rood Bedfordová. Říkáte si, jak mohly být dívky tak naivní? Není na tom nic tak zvláštního, Larry Nassar je totiž většinou zneužíval v době, kdy často nedosáhly ani patnácti let.

 

Soud byl velmi emotivní. Oběti na Nassara křičely, brečely a on sám byl rozklepaný a brečel. Podívejte se na video:

 

 

Došlo i k tomu, že si oběti braly život. Nemohly dál snášet chování Nassara. „Moje dcera byla v jeho kanceláři, poté jsme nasedly do auta a začala vzlykat: ‚Mami, strčil do mě prsty, neměl na sobě ani žádné rukavice.‘ Nikdy se z těch zážitků nevzpamatovala, začala potom brát drogy, měla deprese a v roce 2009 si vzala život,“ vypověděla matka gymnastiky, která spáchala sebevraždu právě kvůli němu.

 

 

Nassar zneužil přes 150 žen. Mezi nimi byly jak sportovkyně, tak zcela neznámé dívky a ženy. Mnohé to však dlouho tajily. Jako jedna z posledních přiznala zneužití tímto zvrhlým doktorem čtyřnásobná olympijská vítězka Simone Bilesová. Vedle sexuálního obtěžování bude Larry Nassar za mřížemi sedět i za držení dětské pornografie.

lju TN.cz