Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 6. 2018
Pozor, hoří Velký strašák

Nebezpečný "suvenýr" fotbalového MS mizí z prodeje! Nemáte ho?

Fotbalové mistrovství světa 2018
Zdroj: Profimedia

Fotbalové mistrovství světa je připraveno, dolaďují se poslední detaily. Pro fanoušky je připraveno skvělé zázemí, doprovodné akce, ale i suvenýry. Šampionát využívají i prodejci napříč různými obory. Třeba výrobce vody Svatý pramen vyrobil limitovanou edici láhví, které jsou ve tvaru míče. Jenže to má velký háček – láhev je nebezpečná a způsobuje požár. Jak? Podívejte se ve videu.

Voda by měla v parných červnových a červencových dnech při mistrovství světa hasit žízeň fanoušků z celého světa. Ne, že by tomu tak nebylo, ale je tu přeci jen jedna výjimka. Voda s názvem Svatý pramen totiž potřebuje sama hasit, pokud zůstane nestřežená a špatně umístěná.

 

Její láhev z limitované edice je ve tvaru míče, ale její výrobci nedomysleli, že funguje i jako lupa. Když je totiž na slunci, může zapálit některé předměty a někteří ti, kteří si láhev koupili, ukazují své zkušenosti s tímto vedlejším účinkem na videích na internetu.

 

 

Test s láhví udělala i redakce ruského serveru Fontanka, jejíž pokusy jste mohli vidět na videu. Od limitované edice Svatého pramenu může chytnout papír, podlaha či zápalky.

 

 

Už jsou obchody, které na nebezpečné upozornění zareagovaly stažením láhví z prodeje. Výrobce se ale hájí tím, že spotřebitel má na etiketě upozornění, že k takovým nehodám může dojít. Oheň mohou způsobit i jiné láhve a ta Svatého pramenu bohužel není výjimkou.

lju TN.cz