Publikováno 10. 12. 2017
NBA Výsledky NBA

NBA: Satoranský odmítl být hrdinou Washingtonu

Tomáš Satoranský

Český basketbalista Tomáš Satoranský byl smutným hrdinou svého Washingtonu při dramatickém utkání na palubovce Los Angeles Clippers, Satoranský odehrál v dresu hostů jako střídající hráč 27 minut a zaznamenal 11 bodů, šest doskoků a šest asistencí, v poslední minutě ale neproměnil důležité trestné hody a jeho tým tak těsně prohrál.

Hráči Washnigtonu doma padli s Angeles 112:113, když až závěrečných setin sahali o vyrovnání. O ně je zaváháním při trestných hodech připravil i Satoranský, který ale jinak odehrál velmi dobrý zápas. Ani jeho výkon ale nepřinesl hostům váhru, takže Clippers přetrhli sérii čtyř zápasů bez vítězství.

Basketbalisté Houstonu zase potvrdili pozici nejlepšího týmu ligy a díky 48 bodům Jamese Hardena vyhráli v Portlandu 124:117. Cleveland se zase vrátil na vítěznou vlnu triumfem 105:98 nad Philadelphii 105:98. Hvězdou duelu byl LeBron James, který nastřádal 30 bodů, 13 doskoků i asistencí.

Zápas hraný v Mexiku ovládli hráči Miami Heat, kteří nad Brooklynem zvítězili 101:89. Oklahoma zdolala po prodloužení Memphis 102:101 a Orlando podlehlo Atlantě 110:117.