Publikováno 20. 5. 2017
NBA Basketbalový večer

NBA: Cleveland přejel Boston a v sérii vede už 2:0 na zápasy!

Kevin Love a Deron Williams z Cleveland Cavaliers

Basketbalisté Clevelandu ve večerním utkání přejeli Boston ve druhém utkání semifinále play off NBA. Cavs vyhráli nad Celtics o 44 bodů 130:86. Největší podíl na vysoké výhře měl LeBron James, který nastřílel 30 bodů. Cavaliers tak v sérii vedou 2:0 na zápasy.

Už od začátku vládli palubovce bostonského stadionu TD Garden basketbalisté Clevelandu. První čtvrtinu Cavs vyhráli 32:18, druhou 40:13. Od té doby se hra alespoň po bodovém ohledu začala vyrovnávat. Celtics však nepomohl ani progres ve třetí části, kterou prohráli jen o pět bodů, stejně tak nepomohla ani výhra v závěrečné čtvrtině 29:27.

V konečném účtování svítilo na obrazovce skóre 130:86 pro favorizovaný Cleveland. Velkou měrou měl zásluhu na jednoznačné výhře LeBron James, který nastřílel 30 bodů. Činil se i Kyrie Irving se 23 body a Kevin Love s 21 body.

Boston - Cleveland 86:130