Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2017
tenis Smutné reakce

Navrátilová a další: Odešla skvělá kamarádka a výborná žena!

Jana Novotná
Zdroj: Profimedia

Tenisový svět oplakává nenadálé úmrtí wimbledonské šampionky Jany Novotné. Všichni, kteří vyjadřují soustrast se shodují, že šlo o báječnou a oblíbenou ženu. Nečekaná a smutná zpráva zasáhla osobnosti, kterými je třeba Martina Navrátilová, Petra Kvitová či Ivo Kaderka.

Někdejší světová dvojka Novotná zemřela v neděli 19. listopadu. Vítězka Fed Cupu i Turnaje mistryň podlehla v 49 letech rakovině. "Je to strašně smutné a pochopitelně velká škoda. Odešel hlavně dobrý člověk, výborná tenistka a megastar. Zasáhlo mě to," řekl ČTK předseda tenisového svazu Ivo Kaderka.

 

 

Čtyřnásobná grandslamová šampionka Mandlíková po skončení kariéry vedla Novotnou a triumf na trávě ve Wimbledonu slavily v roce 1998. "Velmi těžko se mi hledají slova, je to strašně čerstvé. Jana byla fajn holka, jsem moc ráda, že jí to v tom Wimbledonu nakonec vyšlo a vyhrála. Je to moc smutné, když zemře takhle mladý člověk," vzkázala ČTK ze Spojených států Mandlíková.

 

Legendární Martina Navrátilová proti Novotné hrávala a smutná zpráva ji hodně zasáhla. "Nemám slov. Jsem nesmírně smutná. Jana byla opravdová přítelkyně a skvělá žena," napsala devítinásobná vítězka Wimbledonu Navrátilová.

 

Na sociálních sítích vyjadřuje soustrast mnoho bývalých i současných hráčů i fanoušků. "Je nám to moc líto. Vždy, když mohla, fandila nám v hledišti. Bude nám chybět, měly jsme ji rády," stojí na facebooku českého fedcupového týmu.

 

„Dnes jsme bohužel ztratili báječnou osobu. Hráčku, která mě inspirovala a podporovala. Vzpomínám si na naše objetí a slzy štěstí ve Wimbledonu. Děkuji ti Jani. Budeš nám chybět,“ napsala na svůj Instagram Petra Kvitová.

 

Petra Kvitová
Zdroj: Instagram

 

Kaderka vzpomínal, jak se krátce po zvolení do funkce předsedy svazu dostal díky Novotné do Wimbledonu a mohl v roce 1998 sledoval její vítězství. "Umožnila mi to si užít, byť jsem byl benjamínek ve funkci. I po tom obrovském úspěchu mě pustila k sobě a mohl jsem si vychutnat, že jsem byl u toho," řekl Kaderka a dodal: "Byly to krásné zážitky a koho by napadlo, že odejde takhle brzo."

 

 

 

Kaderka vyzdvihl především osobnost Novotné. Brněnská rodačka podle něj zůstala přes obrovské úspěchy sama sebou. "Velmi se odlišovala od někdy velmi komplikovaných tenisových hvězd. Přestože vyhrála Wimbledon, tak zůstala normální příjemnou, inteligentní a slušnou holkou, na kterou se člověk vždycky těšil, že si s ní pokecá. Byla milá, příjemná, vtipná a tím spíš její odchod bolí," řekl.

 

"Jana byla ikonou našeho i světového tenisu, velkou osobností a zároveň velmi skromným člověkem. Je mi moc líto, že na Janu a její tenis mohu už jen vzpomínat," uvedl Radek Štěpánek, který minulý týden ukončil kariéru.

 

Zármutek vyjádřili také členové věhlasného All England Clubu, na jehož trávě hrála Novotná ještě finále v letech 1993 a 1997. "Byla opravdovou šampionkou v pravém smyslu slova a její triumf z roku 1998 si budeme dlouho připomínat. Myšlenky všech ve Wimbledonu jsou s její rodinou a přáteli," uvedl klub v prohlášení.

 

 

"Byla okouzlující členkou našeho týmu komentátorů ve Wimbledonu," stojí o Novotné na twitterovém účtu britské stanice BBC Sport‏, s kterou spolupracovala.

mm, lju, ČTK TN.cz