Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2017 16:33
fotbal Tragédie

Nastal nejhorší scénář! Nouri má po kolapsu poškozený mozek

Abdelhak Nouri
Zdroj: Twitter
Abdelhak Nouri

Tohle určitě fotbalová veřejnost slyšet nechtěla. Mladík Ajaxu Abdelhak Nouri zkolaboval minulý týden v přátelském zápase s Werderem Brémy. Jeho stav byl sice po včasném zákroku stabilizovaný, ale klub teď přišel se zdrcující zprávou. 20letý fotbalista utrpěl trvalé poškození mozku.

Nouri se skácel k zemi v 17 minut před koncem přípravného zápasu s bundesligovými Brémami. Přivolaní lékaři talentovaného záložníka úspěšně oživovali a i Amsterdam přišel den poté se zprávou, že Nouriho srdce se zdá být i po zástavě naprosto v pořádku a funguje normálně.

Jenže to se nedá říct o druhém životně důležitém orgánu fotbalisty narozeném v roce 1997. Kolaps zapříčinil, že má mladý Nizozemec s marockými kořeny trvale poškozený mozek.

 
"Je to nejhorší možná zpráva. Cítíme nesmírně s jeho rodiči, sourozenci a jinými příbuznými. Jejich utrpení je nemožné popsat,“ řekla legenda Ajaxu a bývalý brankář Man Utd Edwin van der Sar. "Abdelhak je obrovský talent, ale bohužel se nikdy nedozvíme, jak daleko by to tahle hvězda dotáhla, kdyby se tohle nestalo,“ dodal.

Spoluhráče Václava Černého teď čeká převoz do nemocnice doma v Amsterdamu, kde podstoupí další vyšetření. Byl by ale zázrak, kdyby si 20letý mladík ještě někdy kopnul do míče.

dm TN.cz