Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 20:12
Kauza Nassar Dohra aféry

Tučné odškodnění! Na kolik si přijdou oběti chlípného doktora?

McKayla Maroney a Larry Nassar
Zdroj: Profimedia
McKayla Maroney a Larry Nassar

Vzpomínáte na kauzu chlípného doktora Larryho Nassara, který za sexuální zneužívání mladých amerických gymnastek dostal trest odnětí svobody na exemplárních 175 let? Michiganská státní univerzita se nyní rozhodla, že si jeho oběti rozdělí mezi sebou částku 500 milionů dolarů, tedy asi jedenáct miliard korun!

Ta kauza otřásla celým sportovním světem. A hlavně americkou gymnastikou, která se z ní dodnes vzpamatovává. 

Bývalý lékař juniorského týmu amerických reprezentantek Larry Nassar byl odsouzen za zneužívání více než 300 mladých dívek, které si následky jeho zvrhlých choutek ponesou do konce života.
 


Psychickou újmu obětí nelze ničím napravit. Univerzita v Michiganu, kde Nassar převážně ordinoval, se ale tento týden rozhodla, že mezi jeho oběti aspoň rozdělí téméř zhruba jedenáct miliard korun. Každá z nich by si tak měla přijít na zhruba 37 milionů korun...

"Je nám opravdu líto, čím si ty dívky musely projít. Zároveň obdivuji jejich odvahu, s jakou o Nassarových hrůzných činech dokázaly hovořit," prohlásil ředitel univerzity Brian Breslin. 

Nassar se u soudu přiznal ke zneužívání žen a dívek během lékařských vyšetření. Také byl odsouzen za držení dětské pornografie a do konce života už z vězení nevyjde.

fre TN.cz