nova sport play-off

Nashville překvapil Chicago, Washington otočil duel s Torontem

Washington Capitals
Zdroj: NHL media

Hokejisté Nashvillu překvapivě zvítězili v prvním duelu play off NHL na ledě nejlepšího týmu Západní konference Chicaga 1:0 a v sérii vedou. Vítěz základní části Washington měl co dělat, ale nakonec otočil utkání s Torontem a zvítězil 3:2 v prodloužení.

Hlavním strůjcem úspěchu Predators byl brankář Pekka Rinne, který zlikvidoval všech 29 střel a vychytal své druhé čisté konto v bojích o Stanley Cup. Jediný gól zápasu vstřelil v 8. minutě Viktor Arvidsson, který nádherně usměrnil do branky střílenou přihrávku Filipa Forsberga.

Justin Williams vyrovnává na 2:2 VIDEO:

Maple Leafs vedli ve Washingtonu 2:0 už po necelých deseti minutách první třetiny. Jenže ještě do úvodní přestávky snížil Justin Williams, stejný hráč v závěru druhé třetiny vyrovnal a o triumfu Capitals rozhodl v 6. minutě nastaveného času Tom Wilson.