Publikováno 5. 6. 2018
atletika to je frajer

Nasadil nohy a porazil Masláka! Svět zírá na nového Pistoriuse

Blaker Leeper

Pondělní atletický mítink na pražské Julisce nabídl atraktivní podívanou. Na Memoriálu Josefa Odložila totiž startoval i handicapovaný čtvrtkař Blake Leeper, který nejenže porazil Pavla Masláka, ale závod vyhrál!

Tak jméno tohohle chlapíka z Kalifornie si dobře zapamatujte, protože Leeper na Julisce zaběhl 400 metrovou trať za 44.42, což mu nejen zajistilo vítězství, ale také světový rekord v kategorii handicapovaných.

Maslák skončil druhý v čase 45.73 a třetí byl s časem 46.18 Brit Dwayne Cowan.

Český čtvrtkař Maslák po závodě neskrýval obdiv k handicapovanému soupeři "Ten čas je samozřejmě velmi kvalitní, i kdyby byl zdravý, natož když má dvě protézy," pochváli soupeře český sprinter.

Osmadvacetiletý Leeper má ale trochu temnější minulost v podobě ročního distancu za pozitivní test na kokain. Po vydařeném závodě v Praze však naplno propukl v nadšení.

Zdroj: facebook

"Všichni víte, jak dlouho jsem na tohle číslo čekal. 44,42! Měsíce jsem věděl, že to v sobě mám, jenom jsem musel počkat na dokonalý den. Nikdy jsem se necítil při běhu lépe a věděl jsem, že už to přijde," napsal Leeper na svém facebooku.

Leeper svým handicapem připomíná Oscara Pistoriuse. Jihoafrického atleta, který v minulosti závodil na vrcholných akcích i se zdravými soupeři. Jeho kariéru však ukončil soud, který ho za vraždu přítelkyně poslal na 13 let do vězení.