Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2018
Fotbal Test znalostí

Národnosti podle zisku titulů v Premier League: Kolik je Čechů?

Petr Čech
Zdroj: Profimedia

Britský deník Daily Mail zveřejnil zajímavý přehled. Jsou v něm uvedeny počty hráčů z jednotlivých zemí, kteří získali titul v anglické Premier League od jejího založení, tedy od roku 1992 (nový formát soutěže). Vzpomenete si, kolik to dokázalo českých fotbalistů? A kdo konkrétně? Udělejte si rychlý test svých znalostí!

Dokázali byste říct, která země má nejvíce hráčů, kteří vyhráli Premier League, a která země jich má naopak nejméně? Nebo kolik českých hráčů dokázalo vyhrát anglickou nejvyšší soutěž? Některá čísla vás možná i překvapí.

 

Deník Daily Mail zveřejnil přehled o tom, kolik hráčů z jednotlivých zemí pozvedlo nad hlavu trofej pro šampiona Premier League. Asi vás nepřekvapí, že nejvyšší počet hráčů má domácí Anglie, která s 86 hráči jasně dominuje. Na druhé příčce jsou pak Francouzi s 26 hráči. Třetí jsou Brazilci s 16 hráči, o 2 méně mají Španělé.

 

Vítězové Premier League podle národností
Zdroj: Daily Mail Vítězové Premier League podle národností

 

A jak jsou na tom Češi? Česká republika se z celkových 46 zemí umístila na 15. místě se třemi zástupci. Anglickou ligu dokázali vyhrát Jiří Jarošík (2006 s Chelsea), Karel Poborský (1997 s Manchesterem United) a Petr Čech (4x s Chelsea, naposledy v roce 2015).

 

 

Mezi nejhorší národy v tomto ohledu patří např. Itálie. Fotbalová země, která v Anglii dokázala získat titul jen díky jednomu svému zástupci a to díky Mariovi Balotellimu.

ads TN.cz