Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 9. 2018
Špatné výsledky Hokejová extraliga

Napjatá atmosféra v Chomutově: Růžička ven, vzkazují fanoušci!

Vladimír Růžička
Zdroj: Profimedia

Pět zápasů, žádný bod. Naposledy debakl 2:9 od Plzně. To je ve stručnosti bilance Chomutova, který zažívá nejtěžší období během svého extraligového působení. Klub, který se vypořádával s finančními potížemi, přišel o řadu opor a tomu i nelichotivé výsledky odpovídají. A fanoušci zuří a požadují změnu. Najdou se i mnozí ti, kteří chtějí odvolat trenéra Vladimíra Růžičku.

Když se v sezoně 2015/2016 vrátili Piráti do extraligy, dařilo se jim. Ve zmíněné sezoně se Chomutovu, jakožto nováčkovi soutěže, podařilo dostat až do čtvrtfinále. V následujícím ročníku byli svěřenci Vladimíra Růžičky po senzačních výkonech až v semifinále. Jenže vloni to šlo se severočeským klubem dolů. Po základní části 11. místo a mimo to vedení dlužilo hráčům peníze.

 

Ještě před začátkem letošní sezony se čekalo, že to nebude snadné. Z kádru odešla řada opor. Jmenovat můžeme Michala Vondrku, Stanislava Dietze či Michala Poletína A zatím se to projevuje. Chomutov v 5 zápasech letošního ročníku nezískal zatím ani jeden bod. Naposledy navíc obdržel debakl od Plzně 2:9. "Po*ral jsem to. Po*rali jsme to všichni. Omlouváme se," řekl po zápase gólman Aleš Stezka.

 

 

A fanoušci zuří. "Růža ven, chce to jiného trenéra. Chce to změnu. Vyměnit trenéra," vzkazují mnozí fanoušci chomutovskému vedení přes sociální sítě. "Trenérem to není, nejsou peníze," zastávají se zase někteří zkušeného kouče Vladimíra Růžičky. "Růža prochází krizí, tak musí i mužstvo," narážela fanynka Lenka na soukromý život trenéra Pirátů – co tím myslela? Dozvíte se v článku níže…

 

 

Není však moc pravděpodobné, že by Chomutov Vladimíra Růžičku odvolával. Jedním z hlavních důvodů je jeho smlouva, kterou Růžička podepsal v roce 2015 na deset let. Bylo by tam nejspíš hodně tučné odstupné. Další utkání čeká Piráty na ledě Sparty, která je zatím šestá a v zápase bude jasným favoritem. I proto se chomutovští příznivci bojí dalšího výprasku.

lju TN.cz