Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2017 17:14
video trapas při losování

Najdi na mně písmenko, šmudlo! Tenis řeší sexistický skandál

Losování turnaje ATP NextGen v Miláně
Zdroj: Twitter
Losování turnaje ATP NextGen v Miláně

Až na dno prý klesl tenis. Může za to slavnostní úvod finále ATP mladých hráčů, které se koná v Miláně. Los ostře sledovaného klání měl skandální a sexistický průběh. A někteří zaskočení mladíci na pódiu připomínali víc praktikanta Jindřicha Hlaváčka, než sebevědomé tenisty.

Měla to být velkolepá a zároveň vtipná událost. Jenže je z ní trapas, který se řeší po celém světě a mladí tenisté jsou teď trochu za hlupáky.
 

Princip měl být jednoduchý. Proti osmi mladým tenisovým talentům stanulo osm modelek. Mladík si vybral jednu z dívek a šel s ní po přehlídkovém mole. Na konci pak čekalo překvapení. Písmeno skupiny, do které měl být tenista nalosovaný, se skrývalo rafinovaně na modelčině těle nebo róbě.

 Zatímco modelky vypadaly až na poslední dívku, která zbyla na ocet, hodně suverénně, mladíci se trošku trápili. A nejen oni zůstali v rozpacích. Komentátoři z celého světa označili los turnaje za sexistický a skandální.
 

Turnaj ATP NextGen v Miláně má sice díky kontroverznímu losu slušnou reklamu, ale i ostudu. A pořadatelé už přispěchali s omluvou. „Záměrem bylo ukázat Milán jako jednu z metropolí módy. Vnímáme ale, že celý akt vyzněl nechutně a nepřijatelně. Hluboce toho litujeme a v budoucnu se podobných incidentů vyvarujeme,“ zní prohlášení organizátorů z ATP.

Českého diváka při pohledu na některé tenisty rychle napadne komická scénka z legendárního filmu Rozpuštěný a vypuštěný, kterak praktikant Jindřich Hlaváček popisuje inspektoru Trachtovi dialog s jistou Vilmou...


Los je ale platný. A pokud ho chcete znát, složení skupin je následné:
 
Skupina A: Andrey Rublev, Denis Šapovalov, Hyeon Chung, Gianluigi Quinzi
Skupina B: Karen Chačanov, Borna Čoric, Jared Donaldson, Daniil Medveděv


Turnaj začne v úterý 7. listopadu duelem Chačanov – Medvěděv.

ram TN.cz