Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 1. 2018
Fotbal Konec kariéry

Nádor na mozku, potom prasklá plíce. Kysela (25) končí kariéru!

Marek Kysela
Zdroj: Profimedia

Málokterý fotbalista z českého prostředí si prošel takovými zdravotními problémy. Obránce Jablonce Marek Kysela se v pětadvaceti letech rozhodl, že kvůli nim ukončí profesionální kariéru. Už to dál nešlo. Má za sebou operaci nádoru na mozku, epilepsii i problémy s prasklou plící.

Nádor na mozku odhalila vyšetření v nemocnici po nevinném střetu na hřišti. To když se Marek Kysela v dubnu 2016 střetl v semifinále MOL Cupu s tehdejším Sparťanem Petrem Jiráčkem. Ten ho zasáhl kolenem do hlavy.

 

V nemocnici si ho tehdy nechali do druhého dne a právě druhý den lékaři mladému fotbalistovi oznámili, jaký zdravotní problém ho potkal. Ihned podstoupil v Liberci operaci. Půl roku po ní se objevila epilepsie. A aby toho nebylo málo, při posledním zápase ročníku 2016/2017 mu samovolně praskla plíce. S tímto problémem se léčil několik měsíců.

 

 

„Teď už jsem si myslel, že to bude v pohodě. Začal jsem přípravu, ale od začátku se mi motala hlava, měl jsem divný pocit, že epilepsie může vyskočit. Mám takové pocity, kdy poznám, že se blíží epileptický záchvat. Podle toho jsme se rozhodli, že bude lepší skončit. Takhle bych třeba začal znovu, cítil bych se pár dní dobře, ale ty stavy by se mohly vyskytnout znovu. Tím bych neabsolvoval přípravu tak, jak se absolvovat má a musely by být úlevy. To ale nejde donekonečna, buďto se fotbalu můžu věnovat naplno, anebo skončit. Myslím si, že je to správné rozhodnutí,“ uvedl na oficiálním webu Marek Kysela. Teď se bude věnovat trénování mládeže.

lju TN.cz