Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 9. 2017
Texas Lékařská kapacita

Naděje pro Schumachera? Rodina našla odborníka a zvažuje převoz!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Michael Schumacher zůstává po vážné nehodě na lyžích, která se mu stala v roce 2013, dál v kómatu. Rodina a snad všichni fanoušci ještě věří v alespoň malou naději, která by sedminásobnému světovému šampionovi nějak pomohla. Teď se objevila informace, že rodina našla lékařského odborníka v Texasu a zvažuje jeho převoz. Pomohlo by to?

Německý časopis Bravo uvádí, že manželka Schumachera Corina našla možnou naději pro svého muže, který dál zůstává v kómatu. Corina vidí naději v Marku Weeksovi. To je doktor, který vede kliniku v Texasu. "Máme bohaté zkušenosti s traumatickými pacienty," řekl časopisu Weeks. "V Evropě neexistuje žádná klinika, která by vyšetřila tolik případů, jako my," dodal.

 

 

Corina Schumacherová už vážně zvažuje, že Michaela do Texasu převeze. Více informací však nikdo nemá, jelikož si rodina dál chrání své soukromí. Stav bývalého závodníka se prý ale nezlepšuje a jediný, kdo ho ze sportovního prostředí v domě v Ženevě navštívil, je prezident FIA Jean Todt.

 

Pokud by na převoz Schumachera opravdu došlo, stěhovala by se pravděpodobně i závodníkova rodina. Ta totiž vlastní dva ranče, z nichž jeden je právě v Texasu. Tím, co by přesun Michaela Schumachera možná zkomplikovalo, je samotná cesta. Ta by byla ze Švýcarska do USA jistě po všech stránkách náročná.

lju TN.cz