Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2015 15:36
tragédie vyhasl mladý život

Nadaný fotbalista po kolapsu na hřišti zemřel! Co se přihodilo?

Luke Schemm
Zdroj: facebook.com
Luke Schemm

Ta zpráva zasáhla celou Ameriku, která přišla o velký sportovní talent. Mladík z Kansasu Luke Schemm se věnoval hned několika sportům. Jedním z nich byl i tolik populární americký fotbal, který se stal sedmnáctiletému teenagerovi osudným.

Na co sáhl, to mu šlo. Luke byl mimořádně nadaným sportovcem. Hrál basketbal, útočil na národní středoškolský rekord ve skoku do dálky a jeho další velkou vášní byl i fotbal. Přesněji řečeno, ten americký. I proto nechyběl v posledním zápase výběru své střední školy Wallace County.


V duelu hraném v Sharon Springs se ovšem stalo něco, co zasáhlo celé Spojené státy. Poté, co Luke zaznamenal touchdown, náhle na hřišti zkolaboval. V tu chvíli ale ještě asi nikdo netušil, že bojuje o život.


Nadaného mladíka sice okamžitě převezli do nemocnice, ale bylo pozdě. Už mu nikdo nedokázal pomoct. Lékaři konstatovali, že mu zcela odumřel mozek. Rodiče nakonec rozhodli o jeho odpojení a mladík zemřel v nemocnici. "Musíme vám oznámit, že Luke, náš překrásný dar od Boha, už není mezi námi," řekl otec Luka, David Schemm

Luke Schemm - 2
Zdroj: facebook.com


Stále ale není jasné, co přesně se stalo. Trenér si během zápasu nevšiml, že by Luka někdo udeřil do hlavy nebo do jiné nebezpečné části těla. Přesto po skórování přišel osudný kolaps...
 

TN.cz