Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2017 08:43
talent velké překvapení

Nadala vyřídil 143. hráč světa! Mladík z Kanady je teď za hrdinu

Denis Shapovalov
Zdroj: Profimedia

O veliké překvapení se postaral kanadský tenista Denis Shapovalov, který v osmifinále turnaje v Montrealu vyřadil nejvýše nasazeného Španěla Rafaela Nadala a připravil ho tak o šanci stát se světovou jedničkou!

Nadal podlehl v osmifinále osmnáctiletému domácímu tenistovi 6:3, 4:6, 6:7.

 

Patnáctinásobný granslamový šampion Nadal byl světovou jedničkou naposledy v červnu 2014 a teď se na něj mohl vrátit, protože Brit Andy Muray laboruje se zraněním kyčle.

 

Ale zpátky k turnaji, kde Nadalova cesta překvapivě končí už v osmifinále. Shapovalov, který je momentálně až na 143. místě světového žebříčku hrál prostě skvěle. Světovým médiím pochopitelně kanaďanův počin neunikl a píší o něm jako o budoucnosti tenisu.

"Tak o tomhle jsem snil celé mládí: zahrát si proti klukům jako Rafa, Roger (Federer), Andy (Murray). A dnes se mi ten sen vyplnil. Je to přitom úžasný tenista a ohromný bojovník," radoval se hráč ruského původu narozený v Tel Avivu a vítěz juniorky ve Wimbledonu 2016.

 

Nadal mu složil poklonu. "Hrál dobře, má velký potenciál. Má všechno, aby se stal skvělým hráčem. V důležitých chvílích předvedl správná rozhodnutí," řekl.

 

Ve čtvrtfinále Shapovalov vyzve Francouze Adriana Mannarina. Největším favoritem na titul zůstal Federer, jenž se ale nadřel na postup přes Španěla Davida Ferrera. I přes téměř 50 nevynucených chyb šestatřicetiletý Švýcar zvítězil 4:6, 6:4 a 6:2.
Výsledky tenisového turnaje mužů v Montrealu.

mm TN.cz