Aktualizováno 4.7. 2017 11:53
blog názory expertů

Filip Šedivý: Na trávě se Markéta Vondroušová naučí. Pak to přijde!

Filip Šedivý
Zdroj: TN.cz

Ne každý je Roger Federer, sestry Williamsovy nebo Petra Kvitová, aby přišel na trávu a skoro okamžitě a samozřejmě vítězil. Většina tenistů potřebuje nějaký čas a získané zkušenosti, aby na nejrychlejším z povrchů našli tu správnou rovnováhu a svůj způsob tenisu, který by je měl přivést k úspěchu. Ve své první plnohodnotné sezóně mezi ženami se o tom přesvědčila také Markéta Vondroušová.

Osmnáctiletá tenistka ze Štvanice po famózní první části sezóny s premiérovým triumfem na okruhu WTA v Bielu, vstupem do nejlepší stovky žebříčku a grandslamovým debutem na Roland Garros poznávala záludnosti hry na trávě.

 

 

V Birminghamu zvládla kvalifikaci a prohrála s Ashleigh Bartyovou, která následně došla až do finále. V Eastbourne ji hned na úvod kvalifikace vyřadila Tsvetana Pironkovová, bývalá wimbledonská semifinalistka. A na startu Wimbledonu, poprvé nasazená rovnou do hlavní soutěže grandslamového podniku, svedla neúspěšnou bitvu s Číňankou Peng, někdejší osmifinalistkou z All England Clubu.
 


Porážky tedy připravily svěřence Jiřího Hřebce tenistky, které na trávě umí. Jednou na ní bude jako doma určitě i rodačka ze Sokolova. Vždyť je teprve čerstvě plnoletá, výborně se pohybuje, hraje levou rukou. Věřím, že budoucnost bude patřit Markétě Vondroušová.

 

A až příště bude ve Wimbledonu plakat, jako po porážce s Peng, nebudou to už slzy smutku a zklamání, ale štěstí.
 

Filip Šedivý TN.cz