Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 12. 2017
Fotbal Konec kariéry

Na Rosického rozlučce nebylo vedení Sparty: Toto je důvod!

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejlepších českých fotbalistů posledních dekád Tomáš Rosický se včera rozloučil s aktivní sportovní kariérou. Poněkud překvapivou skutečností hráčovi tiskové konference byla ale neúčast trenérského štábu či manažerských špiček Sparty. Tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík pro Nova Sport uvedl, jaký je důvod.

Tomáš Rosický po devatenácti letech ve vrcholovém fotbalu pověsil kopačky na hřebík. Tato zpráva obletěla celý svět, milá slova mu na sociálních sítích věnovaly i fotbalové hvězdy jako Mesut Özil, Petr Čech nebo Cesc Fabregas.

 

 

Velký respekt k jeho fotbalovým schopnostem měl i Rosického někdejší trenér Arséne Wenger. „Pokud milujete fotbal, musíte milovat Rosického,“ rozplýval se předloni kouč.

 

Proto ve středu poněkud zarazilo, že na tiskové konferenci seděl za stolem pouze samotný hráč. Podle Ondřeje Kasíka za tím ale nejsou spory mezi Rosickým a klubem. „My jsme s Tomášem připravovali tiskovou konferenci od pondělního odpoledne a od začátku jsme ji chtěli pojmout jako Tomášovo rozloučení. Proto na tiskové konferenci s Tomášem nebyl nikdo jiný,“ řekl tiskový mluvčí.

 

Odmítl tak nejrůznější spekulace, které se od včerejšího odpoledne začaly množit. „Není to tak, že bychom na něco zapomněli, takhle byla tiskovka s Tomášem naplánovaná,“ dodal v rozhovoru Kasík.

 

 

Sparťanské fanoušky může uklidnit i rychlé angažování bývalého kapitána reprezentace do sportovního úseku klubu. Rosický by měl vypomáhat novému sportovnímu řediteli Zdeňku Ščasnému. „Byl to od počátku plán. Vzhledem k tomu, že Tomáš ukončil kariéru, tento krok logicky nastává. Přestože nemá zkušenost z oblasti sportovního vedení, jeho fotbalové znalosti, znalost mezinárodního prostředí, i individuální schopnosti vidět fotbal a rozpoznat kvality hráčů nám pomohou,” řekl webu Sparty majitel klubu Daniel Křetínský.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sexy Radka Kocurová: Podívejte se, jak rosnička ukazovala svou krásnou postavu!

Nejhorší skandály českých sportovců: Kdo je největším průšvihářem?

tc TN.cz