Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2018 10:14
zhroutila se žádné oslavy

Na olympiádě vybojovala medaili, fanoušci ji ale dohnali do blázince!

Kim Po-rum
Zdroj: Profimedia
Kim Po-rum je na fotce úplně vlevo.

Sláva může být hodně pomíjivá. O tom se přesvedčila jihokorejská rychlobruslařka Kim Po-rum, která na zimní olympiádě vybojovala stříbrnou medaili v závodě s hromadným startem. Dlouho se však z medaile neradovala. Skončila totiž na psychiatrii!

Stříbrná medaile z olympiády a navíc před domácím publikem. Co víc si mohla Kim Po-rum přát. Jenže odlesk z blyštivého kovu rychle zastínila nenávist fanoušků. Proč takový zvrat?

 

 

V týmové soutěži se totiž Jihokorejkám nepodařilo postoupit do olympijského semifinále, protože jedna závodnice nestačila ostatním a do cíle dojela skoro o 4 sekundy pomaleji. Celý tým pak byl vyřazen z bojů o stupně vítězů. No a právě pozdější medailistka svojí pomalejší kolegyni pořádně zpražila a svedla týmový neúspěch na ní.

 

Asiaté si ale hodně potrpí na týmového ducha a fanouškům se chování Kim Po-rum doslova zhnusilo. Následoval pořádný lynč na sociálních sítích a přestože naštvaná rychlobruslařka později získala medaili, nenechali na ni fanoušci nit suchou.

 

14

GALERIE: Olympijská medailistka skončila v blázinci

Zdroj: Profimedia

Kim Po-rum

Hodnocení:

 

Došlo to dokonce tak daleko, že domácí fanoušci proti Kim Po-rum sepsali petici, kterou podepsalo přes 600 tisíc lidí! Nepomohla ani omluva a národ požadoval jediné řešení - vyhazov z reprezentace!

 

Stříbrná medailistka nebyla schopna čelit trvalým útokům a nenávistným reakcím a skončila v psychiatrické léčebně. Aby toho nebylo málo, lékaři museli hospitalizovat i její matku.

 

Závodnici navíc po skončení olympiády opustili i její sponzoři. Strašlivé, jak krutou cenu za touhou po úspěchu musí občas profesionální sportovci zaplatit.

mm TN.cz