Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2018
ms 2018 nominace na šampionát

Na mistrovství světa bude hrát za Česko šestnáctiletý supertalent!

Filip Langer
Zdroj: Český florbal
Filip Langer

Florbalové mistrovství světa proběhne v Praze na začátku prosince a v průběhu úterního dopoledne se fanoušci i samotní florbalisté dozvěděli jména vyvolených, kteří budou reprezentovat Českou republiku. Trenér Petri Kettunen nominoval i šestnáctiletého Filipa Langera!

Střešovický odchovanec prožil hodně divoký rok a loni ještě ani nemohl kvůli regulím české nejvyšší soutěže startovat v domácí superlize. I proto zamířil na sever, kde dostal šanci v týmu švédské SSL Pixbo Wallenstam a už jako patnáctiletý dokázal skórovat v nejprestižnější lize světa.


Langer se pak stal jednou z hlavních opor i pro národní tým a nechyběl skoro na žádné akci. Na prosincovém turnaji bude nejmladším českým florbalistou, který kdy nastoupil na mistrovství světa.

 


Na domácím hřišti se mimo hráčů, které čeští fanoušci pravidelně vídají v české nejvyšší soutěži, představí také sedmička krajánků, kteří působí v zahraničních soutěžích. Na hřišti nebude chybět šestý nejlepší florbalista světa Matěj Jendrišák, který na šampionátu nasadí kapitánskou pásku, ani úřadující mistr švýcarské ligy Patrik Dóža. Finální nominaci vybojovala také dvojice z Helsingborgu Patrik Suchánek a Daniel Šebek.


Český tým vstoupí do turnaje 1. prosince duelem s Německem. Finále šampionátu je naplánováno na 9. prosince. Všechny zápasy odehrají Češi v O2 areně.

ram TN.cz