Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.9. 2017 19:52
golf european tour

Na Albatrossu vyhrál Porteous, konkurenci unikl o dvě rány

Haydn Porteous
Zdroj: Profimedia
Haydn Porteous

Vítězem golfového turnaje European Tour na Albatrossu se stal Jihoafričan Haydn Porteous. Kurs hřiště zvládl se skore 13 ran pod par. Druhý skončil Angličan lee Slattery, dělené třetí místo brali Švéd Pontus Widegren a Tom Lewis z Anglie.

Za chladného, ale prosluněného dne na Albatrossu předváděl Porteous skvělý golf. Už na prvních dvou jamkách smazal manko dvou ran na lídra po třetím kole Slatteryho a v dalším průběhu se i dobře vyrovnal se dvěma ztrátami na začátku druhé devítky. Po závěrečných 69 ranách (-3) se mohl radovat z druhého vítězství na European Tour.


„Vyhrát druhý turnaj na European Tour je prostě skvělé. Posledních osm, devět měsíců bylo náročných, ale konečně jsem začal dělat věci správně a pomalu, ale jistě jsem svůj golf zlepšoval,“ vracel se ke krizi, kdy od svého prvního vítězství na Joburg Open loni do turnaje Omega Dubai Desert Classic v letošním roce prošel pouze dvěma cuty ze šestnácti startů.


Závěrečná kola si nezhrálo ani šestnáct českých hráčů. Nejblíže měli k postupu do finále Filip Mrůzek s Alešem Kořínkem – oběma chyběla ke cutu jediná rána. Nejlepším amatérem byl Roman Kumpošt.

ram TN.cz