Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2017 18:35
respekt neuvěřitelná story

Mysleli, že se zabila. Rok poté je Annemiek mistryní světa!

Annemiek Van Vleuten a její pád v Riu
Zdroj: Profimedia / Youtube
Annemiek Van Vleuten a její pád v Riu

Možná si ty obrázky pamatujete. Annemiek Van Vleutenová loni v Riu měla hororový pád a dvě minuty nedostávala první pomoc. Dnes je mistryní světa. A nejen celé Nizozemsko tleská...

Annemiek vyhrála v norském Bergenu časovku a zakončila svůj neuvěřitelný příběh. Už v olympijském závodu v Riu byla blízko triumfu, jenže pád v jednom ze sjezdů jí připravi o zlato a málem i o život.

V úterý ale už triumfovala a patří jí duhový trikot mistryně světa. Zvítězila před krajankou Annou van der Breggenovou, v cíli je dělilo 12 vteřin. Bronz si vyjela Australanka Katrin Garfootová, jež na vítězku ztratila dalších sedm sekund.

Čtyřiatřicetiletá Van Vleutenová, pátá žena z časovky na minulém šampionátu v Dauhá, dosáhla na první velký titul.

"Pořád tomu nemohu uvěřit. V této sezoně jsem překvapila sama sebe tím, čeho jsem schopná. A být mistryní světa v časovce jednotlivců je něčím, o čem jsem si nemyslela, že něco takového zvládnu. Ale tento rok jsem tomu věřit začala. A je neuvěřitelné, že se mi to opravdu podařilo," radovala se rodačka z Vleutenu, jenž leží v těsné blízkosti Utrechtu.
 

"Jako sportovec prožíváte vzestupy i pády, ale myslím si, že právě ty pády pak dělají vzestupy ještě o mnoho krásnější. Tento titul by byl moc krásný i bez té kolize v Riu, ale s tím vším je celý příběh doopravdy jedinečný," dodala Van Vleutenová. Na olympiádě jela o zlato, jenže po smyku ve sjezdu dopadla na obrubník a utrpěla těžký otřes mozku a tři praskliny obratle.

V porovnání s Van der Breggenovou jí vyšla lépe druhá polovina 21,1 kilometru dlouhé trati. Povedený závod Nizozemek potvrdila pátou příčkou Ellen van Dijková.

ram TN.cz