Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 10:48
anketa evropská liga

Může za to Konaté? Sparta zase musí řešit smutnou kauzu

Tiemoko Konaté
Zdroj: Profimedia
Tiemoko Konaté

To to pěkně začíná! Výprask 0:4 v prvním zápase, kdo o něco šlo. Fotbalová Sparta schytala takovou dardu, o jaké se jí ani nezdálo. A navíc znovu musí řešit kauzu Timmyho Konatého. Už mu skoro bylo odpuštěno. Jenže po zápase v Rostovu zní z letenské kabiny zvláštní hlasy...

Že je prohra 0:4 skoro neřešitelný problém pro postup do dalších kol Evropské ligy, je zřejmé. Sparta by musela svého rivala zničit v domácím prostředí minimálně stejným rozdílem. Ale je to v jejich silách? Snad jedině se zcela zdravým Tomášem Rosickým by byly šance větší.


Co je ale další problém: Sparta, ač nechtěla, po utkání v Rostově znovu otevřela kauzu Tiemoka Konatého. Tvořivý záložník se dostal do nemilosti fanoušků poté, co oznámil, že chce odejít do Steauy Bukurešť. A když trejd nedopadl, začal stávkovat.


Anketa

Měla by se Sparta zbavit Tiemoka Konatého?

Hlasovalo 295 lidí.
Pak se sice s vedením klubu udobřil, ale fandové mu stále neodpustili. A tak Timmy v Rostově nastoupil možná až příliš přemotivovaný. A po 30 minutách už putoval do šaten s červenou kartou.

Tiémoko Konaté
Zdroj: Profimedia

V pozápasových komentech ze strany spoluhráčů to bylo rozpačité. „Nerad bych prohru házel na to, že jsme šli do deseti. To pořád neznamená, že jsme museli v Rostově dostat čtyřku. Ano, bylo to pro vývoj utkání důležité, ale stejně tak důležitý byl i první gól. Po něm se hra začala rozpadat,“ připustil Bořek Dočkal v rozhovoru pro deník Sport.

 

„Moment červené karty byl nešťastný, tím spíš pro Timmyho, který má za sebou takový příběh. Nedokážu teď říct, co bude dál. Musím se na ty zákroky podívat,“ uvedl trenér Tomáš Požár.
 

Tomas Pozar
Zdroj: profimedia.cz Nový trenér Sparty Tomáš Požár (vpravo).

To Lukáš Vácha se za Konatého postavil. „Já bych to nekomentoval, to se mohlo stát komukoliv z nás. Je to nešťastné.“

 

ram TN.cz