Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2018 08:35
anketa historický debakl

Může za to Jarolím? Repre hledá cestu, měl by se změnit trenér?

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia
Karel Jarolím

Česká fotbalová reprezentace má za sebou nejhorší prohru své historie. Výsledek 0:4 s Austrálií bije do očí. Sám trenér Karel Jarolím po ostudném zápase marně hledal slova. Hledá se ale důvod mizérie. A zničehonic je na stole otázka, zda tým směřuje správnou cestou.

Český tým by měl bojovat o vylepšení svého jména. Na větší úspěch se čeká léta. Jenže prohra s Austrálií odhaluje, že se děje něco špatně.


"Je mi hrozně. Je to pro mě ledová sprcha. Myslel jsem si, že se naše hra i výkonnost posouvá. Kdo za to může. No asi já,“ mluvil jako vždy otevřeně a bez frází Jarolím.


Anketa

Měl by Karel Jarolím skončit jako trenér reprezentace?

Hlasovalo 268 lidí.
Měl přitom skoro kompletní tým. Z těch nejlepších chyběl snad jen stoper Marek Suchý a záložník Bořek Dočkal, pomineme-li Petra Čecha, který se s kariérou v reprezentaci už rozloučil.


Jenže hráči, kterým Jarolím dal důvěru, v národním týmu zatím nepřesvědčili. Přitom gólman Koubek odchytal životní sezonu v Rennes. Stoper Kalas se podílel na postupu do Premier League a Schick je považován za supertalent a hráče budoucnosti.


Prohra 0:4 se zemí, kterou jsme před dávnými lety učili hrát fotbal, je vykřičníkem a možná i mezníkem s otázkou. Měl by mít Karel Jarolím další důvěru, nebo opět přišel čas pro nového trenéra, který se pokusí český národní tým postavit na nohy?

ram TN.cz