Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.1. 2016 13:27
premier league vedou tabulku

Kdo sesadí Čechův rozjetý Arsenal? Letos už možná nikdo

Petr Čech
Zdroj: Profimedia

Petr Čech vychytal v sobotním zápase proti Newcastelu další čisté konto s pořadovým číslem 171. Je rekordmanem Premier League a jeho Arsenal se usadil na vedoucí příčce soutěže. Může letos londýnský klub konečně uspět v domácí soutěži a radovat se po více jak deseti letech opět z titulu?

Arsenalu se naposledy podařilo soutěž vyhrát v sezoně 2003/2004. Tehdy dokonce udrželi náskok pěti bodů před druhou Chelsea a celých 15 bodů před třetím Manchesterem United.
 Oba tyto celky na tom ale letos nejsou zrovna nejlépe. Chelsea utekl začátek a po mizerných výkonech klub dokonce odvolal svého "Special One" Josého Mourinha, přestože ten s oblibou tvrdil, že ho nikdo vyhodit nemůže. Mohl a taky se tak stalo.

 

Rudé ďábly trápí nejen výkony, ale evidentně i nepříliš pozitivní atmosféra v kabině, která se projevuje pochopitelně i na hřišti. Zoufalý trenér Van Gaal už nemá ani sílu mluvit s novináři, takže na tiskových konferencích stačí tak akorát pozdravit a pak se poroučí pryč.

 


 

Zamíchat kartami by mohl Liverpool, který pod vedením charismatického Němce Jurgena Kloppa zažívá doslova renesanci, ale otázkou zůstává, jestli bude hráčům na náročné pojetí hry stačit dech až do konce soutěže.

 

Stejně tak nesmíme zapomenout na Manchester City, ale pokud vedení vymění trenéra, dočká se pravděpodobně i obměny kádru a týmu bude chvíli trvat, než se sehraje.
 Arsenal je zatím v nejlepší pozici. Pořídil skvělého brankáře, který týmu léta chyběl, a díky Čechovi začala skvěle fungovat i celá obrana. Trenér Wenger je u týmu už pěknou řádku let a sám se nechal slyšet, že neví, jestli prodlouží svůj kontrakt. Zvlášť pro něj by byl titul krásnou tečkou za jeho dlouholetým působením u kanonýrů.

mm TN.cz
Reklama

 

Reklama