Publikováno 2. 1. 2018
nhl Škatulata, hejbejte se

Muž na odstřel: Red Wings se prý chtějí zbavit gólmana Mrázka!

Mrázek
Zdroj: Profimedia

Pouhé tři výhry z jedenácti startů jsou zatím v letošní sezóně na kontě českého brankáře Petra Mrázka. Vedení Red Wings je tak pochopitelně s jeho výkony nespokojeno a poohlíží se po klubu, který by měl o ostravského rodáka zájem.. Překážkou ale může být jeho vysoký plat.

Před začátkem ročníku 2016/2017 byl Mrázek považován za jasnou jedničku jedenáctinásobných vítězů Stanley Cupu. Dvě předchozí vydařené sezóny, během kterých měl průměr 2,35 obdržené branky na zápas a úspešnost zákroků 92 %, ho totiž vystřelily mezi nejnadějnější brankáře celé soutěže.

 

Jenže od té doby to šlo s jeho výkony z kopce. Letos dokonce ztratil pozici brankářské jedničky na úkor staršího (a dražšího) Jimmyho Howarda a se svými statistikami se topí na úplném chvostu žebříčku brankářů.

 


Není se tak co divit, že klubu dochází s mladým gómanem trpělivost. Mrázkovu situaci navíc zhoršuje i výše jeho mzdy. Před dvěma lety podepsal smlouvu, která mu zaručuje 4 miliony dolarů ročně (asi 85 milionů korun). To je na brankářskou dvojku poněkud luxusní gáže, která zabírá významnou část platového stropu Red Wings.

 

Právě Mrázkův plat může pro potencionální zájemce znamenat stopku. Respektovaný kanadský reportér Bob McKenzie přišel ale s informací, že v případě zajímavé nabídky uvažuje detroitský klub o pokrytí části Mrázkova příjmu. Českého hokejistu by podle amerických médií mohli také vyměnit za druhou či třetí volbu v letošním draftu.

 


Posílit svůj brankářský tandem by potřebovali například v Edmontonu. V Oilers údajně Mrázka pečlivě sledují, ale jsou nepříjemně překvapeni z jeho výkonů. Je tak otázkou, zda-li jejich zájem zcela neochladl. James O'Brien z NBC Sports spekuluje, že by po českém brankáři mohli sáhnout v Pittsburghu, Arizoně, Minnesotě, Coloradu nebo Philadelphii.

 

Na výměnu mají Red Wings každopádně stále dost času. Přestupní období v NHL končí až 2. března letošního roku.

TN.cz