Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2015 12:51
skandál

Muslim v dresu Utrechtu: Díky za rozhovor, ale ruku vám nepodám!

Nacer Barazite
Zdroj: Twitter

Po neúspěšné kvalifikaci národního týmu na evropský šampionát, mají nizozemští novináři opět žhavé téma. V ligovém utkání mezi Utrechtem a Twente zvítězili domácí fotbalisté 4:2, ale emocemi nezahýbal ani tak výsledek jako pozápasový rozhovor.

Útočník Naser Barazite se jedním gólem podílel na výhře svého týmu, a tak si ho vyhlédla reportérka nizozemské televize, aby s ním udělala krátký rozhovor. 

 

Ten proběhl podle jejích slov ve velmi příjemném duchu, ale samotnou ji zarazilo, že jí fotbalista po jeho skončení odmítl podat ruku. Novinář, který stál hned vedle, upozornil Barazita, že je slušnost potřást si s reportérkou rukou a že by neměl toto gesto odmítnout.

 


 

Jak se ale ukázalo, Naser Barazite je věřícím muslimem a podání ruky ženě by bylo porušením jeho víry. Incident vyvolal v Nizozemsku pozdvižení a na internetu vznikla dokonce petice za vyhození hráče z klubu.

 

O podobném případu jsme psali v souvislosti s hráčem Valencie, který také kvůli muslimské víře odmítl ve své přítomnosti láhev s pivem.

TN.cz