Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2016 10:23
masters král vládne

Murray titul v Madridu neobhájil. Trofej patří králi Novakovi!

Zdroj: TV Nova

Souboj aktuálně nejlepšího tenisty planety s druhým mužem světového žebříčku. Takové složení mělo finále antukového turnaje v Madridu! Prestižní podnik nakonec ovládl nejvýše nasazený Novak Djokovič, který zhatil Britovi Andymu Murraymu šanci na obhajobu titulu. Z trofeje se po výhře 6:2, 3:6 a 6:3 raduje hvězdný Srb.

První set byl jasně v režii Djokoviče. Svého soupeře obral hned dvakrát o podání a sám byl na sevisu neomylný. Světová jednička získala první sadu nečekaně hladce za půlhodinu. Kdo ale čekal, že Djokovič bude stejně suverénní i v následující sadě, byl překvapvený.


Murray se totiž výrazně zlepšil, ve čtvrtém gamu se navíc dostal do brejku, který dokázal udržet a vynutil si rozhodující třetí set. V něm začal lépe Djokovič, když rychle vedl 2:0, ale záhy i on přišel o servis a bylo srováno.

Andy Murray
Zdroj: profimedia.cz Andy Murray


Klíčovým se nakonec stal šestý game, v němž Murray neudržel servis a pustil srbského soupeře znovu do brejku. Druhou šanci si už Djokovič vzít nenechal. První mečbol si vybojoval už v osmé hře při podání Brita, ale nevyužil ho a poté toho málem hořce litoval.Devátý game totiž nabídl neflašovanou tenisovou bitvu! Murray v něm vedl dokonce už 40:0, celkově měl k dispozici hned sedm brejkbolů, ale nedokázal využít ani jeden z nich. A tak přišel trest. Djokovič dlouhou hru ukončil třetím proměněným mečbolem. Osmadvacetiletý Srb tak rozšířil sbírku trofejí z podniků Masters o rekordní 29. triumf!

pha TN.cz