Aktualizováno 6.6. 2018 16:26
tenis french open

Muguruzaová smetla ve čtvrtfinále Šarapovovou! Utká se s Halepovou

Garbine Muguruzaová

Španělská tenistka Garbiňe Muguruzaová je podruhé na pařížské antuce v semifinále. Předloňská vítězka Roland Garros deklasovala ve čtvrtfinále Rusku Marii Šarapovovou za sedmdesát minut 6:2 a 6:1.

Příští soupeřkou třetí nasazené Muguruzaové bude světová jednička Simona Halepová z Rumunska, která vyřadila Němku Angelique Kerberovou po setech 6:7, 6:3 a 6:2.

Čtyřiadvacetiletá Muguruzaová měla zápas s turnajovou osmadvacítkou od začátku pod kontrolou. Hrála důrazně, přitom byla i přesnější a profitovala ze 27 nevynucených chyb Šarapovové v utkání. Držela přemožitelku Karolíny Plíškové z třetího kola neustále pod tlakem a po třech porážkách se nad Ruskou radovala z výhry.

Španělská svěřenkyně trenéra Sama Sumyka ještě neztratila v turnaji set a má šanci v případě postupu do finále stát se světovou jedničkou.