Aktualizováno 20.1. 2017 17:42
Bitka Tvrďák Faksa

Mstitel Faksa už se zase popral! Judista Krpálek by chvatu tleskal

Radek Faksa

Ve hvězdami nabitém kádru Dallasu Stars se český centr Radek Faksa rozhodně neztrácí. Naopak! V zámoří mají zápal pro hru rádi a Faksa v minulém zápase opět dokázal, že se toho nebojí! I svou druhou rvačku v NHL vyhrál!

Ice time v průměru kolem šestnácti minut za zápas a k tomu pět kanadských bodů za jednu branku a čtyři asistence. To je vizitka Radka Faksy v posledních čtyřech zápasech.

Ve včerejším nočním utkání proti Islanders se sice třiadvacetiletý centr při prohře 0:3 po dlouhé době bodově neprosadil, svému týmu se ale i tak snažil pomoci všemi možnými způsoby.

V úvodu druhé třetiny se nezdráhal pomstít tvrdý hit Thomase Hickeyho na spoluhráče Devina Shora. A že to Hickey pořádně schytal! Po třech dobře mířených pravých hácích přišel chvat, za který by se nemusel stydět ani český olympijský vítěz, judista Lukáš Krpálek.

O tom že se Faksa nebojí shodit rukavice už v NHL přesvědčil loni v listopadu proti Winnipegu. Tenkrát to schytal dlouhán Tyler Myers. K další příležitosti předvést své umění bude mít Faksa příležitost už zítra v noci proti Washingtonu.