Publikováno 4. 5. 2018
hokej Světový šampionát

MS 2018: Kanada podlehla USA, Švédi i Rusové si zastříleli

Radost hráčů Ruska

V pátek odstartovalo hokejové mistrovství světa, které začalo jasnou výhrou Ruska nad Francií. Zámořské derby mezi Kanadou a USA musely zase rozhodnout až nájezdy.

Hokejisté USA porazili v úvodním utkání základní skupiny B mistrovství světa v Dánsku tým Kanady 5:4 po samostatných nájezdech. Duel v Herningu rozhodl útočník Cam Atkinson. Kanada vedla 2:0, ale Američané otočili na 3:2, dvěma zásahy se pod výhru podepsal Dylan Larkin.

To Rusové splnili v duelu s Francií roli jasých favoritů  vyhráli vysoko 7:0. Olympijští vítězové z Pchjongčchangu a obhájci bronzových medailí z předešlého šampionátu vykročili za ziskem tří bodů ve skupině A již v první třetině, kdy si v rozmezí tří minut a 14 sekund vypracovali tříbrankový náskok.

Dvěma góly a asistencí se na výhře favorita podílel Kirill Kaprizov, čisté konto udržel Vasilij Košečkin, který si ale připsal jen deset zákroků.

Dařilo se i Švédům, kteří za obhajobou zlatých medailí vykročili jednoznačnou výhrou nad Běloruskem 5:0. Gólem a dvěma asistencemi se na ní podílel útočník Rickard Rakell, čisté konto udržel Magnus Hellberg.

VÝSLEDKY:

Rusko - Francie 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

Branky: 8. Kaprizov, 9. Bučněvič, 11. Dadonov, 38. Kaprizov, 43. Barabanov, 45. Šalunov, 58. Anisimov.

USA - Kanada 5:4 SN (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 14. A. Lee, 21. D. Larkin, 30. J. Gaudreau, 44. D. Larkin, rozh. nájezd Atkinson - 1. Dubois, 13. R. O'Reilly, 38. Beauvillier, 51. Parayko.

Švédsko - Bělorusko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 10. Andersson, 10. Nyquist, 24. Janmark, 34. Rakell, 57. Zibanejad.

Německo - Dánsko 2:3 SN (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 33. Draisaitl, 51. Ehliz - 29. J. Jensen, 36. Storm, rozh. sam. nájezd Nielsen.