Hokej Mistrovství světa

Francouz Francouze vychytal, Češi porazili domácí výběr 5:2!

Česko vs. Francie
Zdroj: ČTK

Hokejisté české reprezentace v předposledním utkání základní skupiny na mistrovství světa v Paříži porazili domácí Francii bez větších problémů 5:2. Skvělý zápas má za sebou brankář Pavel Francouz, který spoustu šancí Kohoutů pochytal. Útočník Michal Řepík dal dvě branky. Svěřenci Josefa Jandače jsou už velmi blízko čtvrtfinále.

Do zápasu nastoupila Francie velmi aktivně a drala se za gólem. Jenže ten i přes několik šancí nepřišel a na to odpověděli Češi. Hned první přesilovou hru využil svým prvním gólem na turnaji David Pastrňák. Ten měl vzápětí velkou šanci, když ujel francouzské obraně, ale svůj bekhendový blafák nezvedl nad beton Hardyho.

V závěru první části bylo nedisciplinovanější Česko, které šlo po faulu Červenky a Kempného (ten dostal dokonce 2+2 minuty) do třech. Toho v úvodu druhé třetiny využil Stéphane Da Costa po kombinaci s Fleurym a Francie tak vyrovnala na 1:1.

Později se české reprezentaci vyloučení naopak vyplatilo. Poté, co Michal Řepík opouštěl trestnou lavici, dostal puk do jízdy a střelou přes obránce, přes kterého kotouč změnil trochu svůj směr, získal znovu vedení na stranu českého týmu. Ve druhé části pak překonal Hardyho ještě obránce Jan Rutta, který pálil od modré přesně do horního růžku.

V deváté minutě třetí třetiny předvedl skvělé sólo Michal Řepík, který se dostal za obranu Kohoutů a svým druhým zásahem v utkání zvýšil už na 4:1. Ani domácí se však nenechali zahanbit. Antoine Roussel, útočník Dallasu z NHL, využil zaváhání české obrany na útočné modré čáře. Skvělým startem nabral rychlost a ze svého úniku dokázal překonat blafákem do bekhendu jinak výborného Pavla Francouze v české bráně.

Francouzi to ještě v závěru zkoušeli s odkrytou bránou v šesti. Jenže z toho nic nevytěžili a na konečných 5:2 jen korigoval trefou do prázdné Tomáš Zohorna.