Aktualizováno 22.4. 2016 13:02
potvrzeno je to škoda

Mrázek na MS nepřijede, další gólman z NHL je ale ve hře!

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media

Už se o tom spekulovalo delší dobu, teď je to potvrzeno. Brankář Petr Mrázek sice zámořské NHL už s Detroitem v play off skončil, hokejovou reprezentaci na blížícím se mistrovství světa ale neposílí. Důvod? Nemá podepsanou smlouvu a nechce se mu riskovat.

Čtyřiadvacetiletý Mrázek pomohl Detroitu k postupu do play off, ovšem ani ostravský rodák nedokázal zabránit vyřazení hned v úvodním kole s Tampou. Má tedy po sezoně, nicméně možnost, že by posílil reprezentaci na světovém šampionátu v Ruku, definitivně padla.

Anketa

Je škoda, že Petr Mrázek neposílí reprezentaci na mistrovství světa?

Hlasovalo 217 lidí.

"Indicie, že nepřijede, jsme měli delší dobu. Minulý týden s ním mluvil Slávek Lener (manažer týmu Slavomír Lener) a potvrdilo se to. Nemá smlouvu na novou sezonu a nechce riskovat," prozradil trenér Vladimír Vůjtek ve Finsku, kde čeká jeho svěřence v sobotu přípravný duel proti domácím.


Zkušený kouč sice původně prohlašoval, že na brankáře z NHL nechce čekat, teď ale uznal, že Mrázek by byl pro tým velkou posilou. "Je to pro nás ztráta, samozřejmě. Dnes je to jeden z nejlepších gólmanů v NHL, je v ideálním věku. Hodně jsme s ním počítali, ale rozhodl se takhle," přiznal Vůjtek.

Petr Mrázek
Zdroj: NHL media Petr Mrázek


Mrázek sice padl, ale reprezentaci by jeden brankář ze zámoří mohl přeci jen posílit. Ve hře je totiž ještě Michal Neuvirth z Philadelphie, kterou dělí v sérii se silným Washingtonem jediný zápas od vyřazení. "Ještě jsme se s ním nespojili. Nechceme mu během play off volat. Uvidíme, jak to dopadne," vyčkává Vůjtek.Zatím to tedy vypadá, že národní tým do Ruska odcestuje s trojicí gólmanů z Evropy. O pozici jedničky by si to mělo rozdat Pavel Francouz z Čeljabinsku s Dominikem Furchem z Osmku, role trojky připadne plzeňskému Matěji Machovskému.

Michal Neuvirth
Zdroj: profimedia.cz Michal Neuvirth

 

pha TN.cz