Publikováno 25. 3. 2018
NHL Hokejový večer

Flyers nestačili na Pens. Mrázek musel v průběhu zápasu do brány!

Sidney Crosby

Hokejový program nedělního večera načal atraktivní zápas mezi Pittsburghem a Philadelphií. Hosté vyslali do brankoviště Alexe Lyona, který však po třech inkasovaných gólech střídal, nahradil ho Petr Mrázek. Pittsburgh nakonec vyhrál po prodloužení 5:4, vítěznou branku dal Bryan Rust.

Do utkání lépe vstoupili hosté, za které otevřel střelecký účet Travis Sanheim. V polovině první části však vyrovnal Derick Brassard. Flyers ještě do první přestávky dokázali vrátit vedení na svou stranu. To když se trefil Brandon Manning.

Od druhé třetiny bylo ale všechno jinak. Penguins do ní vstoupili v početní výhodě, na trestné lavici byl zrovna Jakub Voráček, který v závěru první části dostal menší trest za krosček. Toho využil už po 37 sekundách od začátku druhé dvacetiminutovky Patric Hornqvist a opět vyrovnal. Přesně o dvě minuty později se prosadil ještě Evgeni Malkin a Pens poprvé v zápase vedli.

V tu chvíli navíc došla střídačce Flyers trpělivost a gólmana Alexe Lyona vyměnila za Petra Mrázka. S novým mužem v brankovišti se povedlo trpělivé Phile vyrovnat. Autorem branky byl Jordan Weal, jenž využil přesilovou hru.

Penguins vlétli bleskově i do třetí třetiny. To už se po 17. sekundách od jejího začátku radoval ze čtvrtého gólu domácího celku kapitán Sidney Crosby. Po skvělé individuální akci překonal Petra Mrázka a tučňáci šli znovu do vedení. Flyers ale 42 sekund před koncem (při hře bez brankáře) ještě vyrovnali, konkrétně Sean Couturier a tak se šlo do prodloužení.

Do nájezdů se nakonec jít nemuselo. Pittsburgh dvě a půl minuty před koncem prodloužení rozhodl o své výhře. Vítězný gól dal Bryan Rust, který tečoval Crosbyho střelu.