Publikováno 12. 11. 2017
motosport VC Valencie

MotoGP zná svého šampióna: Slaví Márquez! Abraham bodoval

Marc Márquez

Marc Márquez slaví motocyklový titul mistra světa v kategorii MotoGP. O jeho čtvrtém triumfu v nejsilnější kategorii rozhodla Velká cena Valencie. Tu ovládl Dani Pedrosa, Márquez byl třetí, což mu stačilo k oslavám. V součtu s ostatními kategoriemi slaví španělský pilot mistrovský titul už pošesté. Ve Valencii bodoval čtrnáctým místem i Karel Abraham.

Čtyřiadvacetiletý Márquez obhájil loňský titul a stal se mistrem světa počtvrté v pěti letech, které v MotoGP jezdí. Čtyřnásobným šampionem v královské třídě je jako nejmladší jezdec v historii. Márquez má také další dva tituly ze slabších tříd do 125 ccm a Moto2. Od roku 2010 zakončil bez prvenství v šampionátu pouze dvě sezony.

V dnešní Velké ceně Valencie stačilo Márquezovi dojet na 11. místě, i kdyby jeho jediný rival Dovizioso vyhrál. Fanouškům favorizovaného Španěla zatrnulo pouze sedm kol před koncem, kdy se jen tak tak vyhnul pádu. O kolo dál nicméně skončil závod po výjezdu do kačírku pro Doviziosa a Márquez už dojížděl jako jistý šampion.