Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 3. 2017
Biatlon Stíhací závod

Moravec byl blízko medaili, nakonec skončil na čtvrtém místě!

Ondřej Moravec
Zdroj: Profimedia

Biatlonista Ondřej Moravec doběhl čtvrtý ve stíhacím závodu Světového poháru v Kontiolahti a oproti sprintu si o dvě místa pohoršil. V dramatickém závěru vyhrál Němec Arnd Peiffer, který jako jediný ze špičky dokázal odstřílet všechny položky čistě.

Moravec zvládl bezchybně obě úvodní zastávky na střelnici, při druhé ležce se mu ale jeden z terčů sklopil po kalibrové ráně hodně pomalu. Vestoje při každé položce jednou minul a v posledním kole už na nejlepší trio nestačil. Za vítězem zaostal o 9,8 sekundy.

 

 

Další dva Češi Michal Krčmář a Michal Šlesingr si závod po chybách na střelnici shodně prodloužili o pět trestných kol a v závěrečném společném finiši vyhrál Krčmář o dvě desetiny sekundy. V konečném pořadí obsadil 32. místo s odstupem 2:22,2 minuty za vítězem, Šlesingr byl třiatřicátý.

 

 

Bývalý mistr světa ve sprintu Peiffer na cílové rovince přespurtoval Rakušana Simona Edera a o tři desetiny sekundy vybojoval první vítězství v sezoně. Na celkově osmý triumf kariéry čekal dva roky. Nor Emil Hegle Svendsen v závěru boj o zlato vzdal a doběhl třetí s odstupem 2,3 sekundy.

 

 

Suverén sezony Martin Fourcade nasbíral na střelnici čtyři chyby, z boje o medaile vypadl na poslední položce, kde dvakrát minul a doběhl pátý 25,5 sekundy za vítězem. I to mu ovšem stačilo, aby si s předstihem zajistil malý křišťálový glóbus za stíhačku. Po závodu pak Francouz z Finska odcestoval za svou ženou, kterou v brzké době čeká porod jejich druhého dítěte.

ČTK TN.cz