Publikováno 12. 11. 2017
ms 2018 baráž o rusko

Modrič a spol. slaví postup! Čtyři góly z prvního zápasu stačily

Chorvatsko slaví postup na MS 2018

Fotbalisté Chorvatska jsou dalším týmem, který si zajistil účast na mistrovství světa 2018. Hlavní podíl na tom má jejich vítězství 4:1 v prvním utkání baráže nad Řeckem. V neděli už Chorvatům stačila v odvetě v Pireu bezbranková remíza.

Chorvaté si v Pireu postup bez problémů od začátku hlídali a první střelu na bránu Řekům dovolili až deset minut před koncem. Ani hosté se však do šancí příliš netlačili, přesto byl ve 42. minutě blízko gólu Perišič, který ranou zhruba z dvaceti metrů trefil břevno.

Chorvaté tak udrželi stoprocentní barážovou bilanci, když z ní v letech 1998 a 2014 dokázali postoupit na mistrovství světa, zatímco v letech 2004 a 2012 z ní prošli na evropský šampionát. Trenér Zlatko Dalič navíc ani ve třetím utkání u týmu neprohrál, v baráži navázal na výhru 2:0 nad Ukrajinou v posledním kole základní skupiny.