Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2017
mistři co se za tím skrývá?

Mocný šéf překvapil: Basket v Nymburku prodám, sdělil Jansta

Miroslav Jansta
Zdroj: Mediafax

Předseda České basketbalové federace a České unie sportu Miroslav Jansta končí v roli prezidenta basketbalistů Nymburka, v jejichž vedení byl od roku 1995. V příštích měsících počítá i s prodejem klubu.

Jansta to oznámil to novinářům při úterním finále NBL, ve kterém Nymburk útočí na 14. titul v řadě.


"Už dva roky jsem zvažoval, že skončím jako prezident klubu a vlastník, a dnes je to moje poslední finále v roli prezidenta. A v příštích měsících dojde i ke změně vlastníka,"
řekl Jansta v rozhovoru pro Českou televizi.


"Oznámil jsem to už na ČBF i FIBA. Pro basketbal v Nymburce jsem udělal maximum a víc bych nepřinesl, protože na to nemám moc času,"
dodal.


"Teď začnu jednání o svém nástupci. Do začátku sezony bude jasné, kdo bude prezident a vlastník. Také chci fanoušky uklidnit, že příští sezona je zajištěna na velmi dobré úrovni,"
prohlásil Jansta.


Pětapadesátiletý právník a jeden z nejmocnějších sportovních funkcionářů v Česku se vedení klubu ujal v roce 1995 spolu s bratrem, o pět let později jej dovedli do nejvyšší soutěže. V sezoně 2003/04 slavil Nymburk premiérový titul a od té doby ho nikdo z trůnu nesesadil. Klub byl úspěšný také v evropských pohárech a měl i blízko k postupu do prestižní Evropské ligy.

čtk TN.cz
Reklama

 

Reklama