Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
Atletika Mistrovství světa

Smutný konec Bolta: Ze štafety zlato nemá, zranil se a nedoběhl!

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Nejrychlejší muž světa Usain Bolt se rozloučil s kariérou, bohužel smutně. Ve štafetovém závodě, ve kterém byla jamajská čtveřice odhadována na vítěze, nakonec ani nedokončila. Jako poslední běžel právě Bolt, jenže se zranil a do cíle ani nedoběhl. Zlato mají Britové.

 

Usain Bolt poslední velký závod kariéry kvůli zranění nedoběhl. V polovině cílové rovinky stačil jeden špatný krok a fenomenální sprinter z londýnské dráhy odkulhal. Zlato ve štafetě na 4x100 m získala překvapivě Velká Británie, která v čase 37,47 s porazila o pět setin favorizované Američany.

 

 

 

Bolt, který na světových šampionátech získal 11 zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, nečekaně nastoupil už k dopolednímu rozběhu, neboť dosud pomáhal Jamajce ke zlatu až ve finále. Kolík donesl do cíle jako první a všechno se zdálo být v pořádku.

 

 

Večer ale bylo všechno jinak. Jamajčan přebíral kolík až na třetí pozici a očekávaný skvělý finiš nepředvedl. Jamajka, kterou čtyřikrát po sobě dovedl na světovém šampionátu ke zlatu, skončila bez medaile.

 

 

4x100 metrů mužů, finále:

1. Velká Británie 37,47
2. USA 37,52
3. Japonsko 38,04
4. Čína 38,34
5. Francie 38,48
6. Kanada 38,59
7. Turecko 38,73
Jamajka DNF

lju TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.