Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 8. 2017
Atletika Mistrovství světa

Smutný konec Bolta: Ze štafety zlato nemá, zranil se a nedoběhl!

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Nejrychlejší muž světa Usain Bolt se rozloučil s kariérou, bohužel smutně. Ve štafetovém závodě, ve kterém byla jamajská čtveřice odhadována na vítěze, nakonec ani nedokončila. Jako poslední běžel právě Bolt, jenže se zranil a do cíle ani nedoběhl. Zlato mají Britové.

 

Usain Bolt poslední velký závod kariéry kvůli zranění nedoběhl. V polovině cílové rovinky stačil jeden špatný krok a fenomenální sprinter z londýnské dráhy odkulhal. Zlato ve štafetě na 4x100 m získala překvapivě Velká Británie, která v čase 37,47 s porazila o pět setin favorizované Američany.

 

 

 

Bolt, který na světových šampionátech získal 11 zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, nečekaně nastoupil už k dopolednímu rozběhu, neboť dosud pomáhal Jamajce ke zlatu až ve finále. Kolík donesl do cíle jako první a všechno se zdálo být v pořádku.

 

 

Večer ale bylo všechno jinak. Jamajčan přebíral kolík až na třetí pozici a očekávaný skvělý finiš nepředvedl. Jamajka, kterou čtyřikrát po sobě dovedl na světovém šampionátu ke zlatu, skončila bez medaile.

 

 

4x100 metrů mužů, finále:

1. Velká Británie 37,47
2. USA 37,52
3. Japonsko 38,04
4. Čína 38,34
5. Francie 38,48
6. Kanada 38,59
7. Turecko 38,73
Jamajka DNF

lju TN.cz