Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2017
Hokej Agresor

Mladý reprezentant Slovenska má problém: Muže měl zmlátit do krve!

Hokej Slovensko
Zdroj: Profimedia
ILUSTRAČNÍ FOTO

Hokejový útočník Jakub Urbánek, který je členem mládežnické reprezentace Slovenska, má pořádný problém. Nedaleko slovenského města Martin se totiž připletl s partičkou do bitky, při které tekla krev. Nejhůře to odnesl napadený otec dvou dětí. S informacemi o celé kauze jako první přišel slovenský deník Nový Čas.

Napadený muž se koncem června, jako každý rok, vydal spolu s manželkou, dětmi a známými na sraz historických vozidel. "Po oficiální části jsme se vrátili do svých chat. Spolu s manželkou, naší známou a se čtyřmi nezletilými dětmi jsme si opékali. Z vedlejší chaty přišla parta asi osmi mladíků a vulgární po sobě vykřikovali," popisoval dvaačtyřicetiletý muž začátek konfliktu pro Nový Čas

 

"Šel jsem za mladíky něco jim říct a skončilo to tak, že jsem dostal pěstí do obličeje. Padl jsem na všechny čtyři. Žena se mě pokoušela zvedat, děti křičely, že táta zemře. Mrzí mě, že to musely vidět, bylo to strašné," pokračoval muž, který se ze zranění léčil měsíc a půl.

 

 

Podle informací byl jedním z agresivních mladíků i slovenský reprezentant, osmnáctiletý Jakub Urbánek, kterému Slovenský hokejový svaz uložil šestiměsíční trest reprezentovat Slovensko. On sám o celé situaci řekl: "Nemělo se to stát, já jsem se jen bránil. Pán tvrdil policii pět jiných příběhů, co se tam stalo. On neupozorňoval jen mě, ale nás všechny, co jsme tam byli. Chtěl jsem se mu omluvit, ale on to nepřijal."

 

K incidentu si řekl své i hokejistův otec, který je přesvědčen o synově nevině: "K dané věci se vyjadřovat nebudu, protože je to ve stádiu vyšetřování, k věci uvádím jen tolik, že skupina mladých lidí byla napadena třetí osobou," řekl Jakubův otec.

 

 

Případ mají na stole už i muži zákona. "Policie zahájila trestní stíhání ve věci přečinu ublížení na zdraví v souběhu s přečinem výtržnictví a nadále pokračují procesní úkony," řekla žilinská krajská policejní mluvčí Jana Balogová.

jaj TN.cz