Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 6. 2017
Cyklistika Smutná zpráva

Mladá naděje Kazachstánu zemřela. Neprobrala se z bezvědomí!

Dana Akhmetová
Zdroj: Twitter

Teprve sedmnáctiletá reprezentantka Kazachstánu Dana Akhmetová zemřela. Cyklistka, která soutěžila na Hrách mládeže v Almaty, se neprobudila z bezvědomí. Podle informací zahraničních webů je za smrtí mladé sportovkyně úpal.

Pro někoho je úpal zdravotní komplikací, ke které čas od času dojde při vysokých teplotách, v létě zejména na dovolené. Jenže v konečné fázi může člověk na úpal i zemřít. To se bohužel stalo Daně Akhmetové, která byla sedmnáctiletou nadějí kazachstánské cyklistiky.

 


Během závodu na Hrách mládeže v Almaty zkolabovala a zůstala v bezvědomí. Z něj se však neprobrala. I přes okamžitou lékařskou pomoc nakonec zemřela. "Tři hodiny ležela v nemocnici, byla na jednotce intenzivní péče," vyprávěl pro kazašská média zdrcený bratr cyklistky.

 

Dana Akhmetová
Zdroj: Twitter

 

Akhmetová nebyla jen šikovnou sportovkyní, ale také studentkou. Navštěvovala školu pro nadané studenty, která by se mohla přirovnat k prestižnějšímu gymnáziu. Od roku 2016 figurovala na seznamu závodníků olympijského výcvikového střediska v Kazachstánu. 

lju TN.cz