Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 5. 2017
Hokejbal Mistrovství světa

MS 2017 Pardubice: Indický Jágr, rváč z NHL, Slipčenko za Kajmany!

Smiter Kaila a hokejbalové mistrovství světa
Zdroj: YouTube a MARTIN POLÍVKA/MAFRA/Profimedia
Smiter Kaila a hokejbalové mistrovství světa

Hokejbalové mistrovství světa by se mohlo zdát možná nezajímavé. Medializace tohoto sportu není zdaleka tak rozsáhlá, jako je tomu u mnohých jiných disciplín. Světový šampionát se ale přesouvá po osmi letech zase do českého města, konkrétně do Pardubic. Pokud do dějiště turnaje zavítáte, potkáte mnoho zajímavých tváří. Českou reprezentaci vede Drahomír Kadlec a za Indii bude znovu hrát hokejbalový Jágr.

Pokud se o hokejbal příliš nezajímáte, uvedeme vás trochu do obrazu. Česká republika je na letošním mistrovství světa (to se koná jen jednou za dva roky) znovu horkým kandidátem na zisk zlatých medailí. Naší reprezentaci vede jako hlavní trenér Drahomír Kadlec, hokejový mistr světa z roku 1996. Ten u milovaného sportu i přes relativně nedávno prodělané zdravotní komplikace zůstal. Více zde:

 


Největšími konkurenty pro český výběr jsou Kanada a Slovensko, ale překvapit může znovu třeba Indie, která byla před osmi lety na mistrovství světa v Plzni ve finále právě s Českou republikou. Indický tým potáhne nestárnoucí kapitán Smiter Kaila (na úvodním obrázku), který je považován za hokejbalového Jágra. Proč? Je mu totiž 43 let a za svou kariéru toho stihl už mnohé, mimo jiné i reprezentovat Kanadu - zemi, kde se narodil.

 

Indie v Plzni
Zdroj: facebook

 

Kdybyste potkali Kailu na ulici, asi byste nikdy neřekli, že tenhle chlapík s plnovousem a turbanem na hlavě, je právě jednou z největších osobností turnaje v Pardubicích. Když se vrátíme ještě k českému celku, ten bude chtít jistě slavit úspěch pro Libora Topolánka.

 

 

Na konci října šokovala nejen hokejbalové fanoušky smutná zpráva. Libor Topolánek, jeden z nejlepších hokejbalistů v České republice i na světě, pětinásobný mistr České republiky a dvojnásobný mistr světa, náhle zemřel. Když si chtěl pořídit fotku ze střechy jednoho smíchovského domu, špatně šlápl a zřítil se do světlíku. Pokud by se tak nestalo, v konečné nominaci české reprezentace by zřejmě nechyběl a v Pardubicích by byl také jednou z hvězd.

 

Nebude chybět Haiti s koučem, který se rval v NHL, ale ani Kajmanské ostrovy, za které chytá bývalý gólman hokejové Slavie!

 

V Pardubicích se představí i exotické týmy - pokud bychom měli srovnávat hokejbalové celky s těmi hokejovými. Hrát bude Libanon, Bermudy, Řecko, Portugalsko, Hong Kong. Ale také Haiti, které vede Georges Laraque, bývalý bitkař z NHL (za 695 startů v NHL však nasbíral 1126 trestných minut) - je označen na týmové fotografii níže.

 

Georges Laraque
Zdroj: Ball Hockey Haiti

 

Zajímavostí bychom našli i více, ale ty nejzajímavější uzavřeme tím, koho najdeme na soupisce Kajmanských ostrovů (také účastník MS 2017 v Pardubicích). V bráně tohoto exotického celku je Robert Slipčenko, bývalý hokejový gólman, který působil mimo jiné i v extraligové pražské Slavii.

 

Robert Slipčenko
Zdroj: Profimedia Robert Slipčenko

 

To, jak se Slipčenko dostal do reprezentace Kajmanských ostrovů, je zajímavé. Když se kvůli zdravotním problémům a nedostatečné motivaci rozhodl ukončit hokejovou kariéru, sbalil se a odletěl právě na západ Karibiku.

 

Tam si otevřel půjčovnu motorek a kavárnu. O tom, že by ještě někdy oblékl brankářskou výstroj, už ani neuvažoval. Až náhodu zašel na jeden z tréninků a časem se z toho zrodila i tato zajímavá reprezentační dohoda.

lju TN.cz