Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 8. 2018
ms 2019 prostě medvěd

Mistrovství světa v hokeji ukázalo maskota! Pomůžete vybrat jméno?

Maskot MS 2019
Zdroj: facebook
Maskot MS 2019

Příští rok v květnu vypukne další ročník hokejového mistrovství světa. Pořadatelství už podruhé v jejich samostatné historii připadlo sousednímu Slovensku. Už známe i podobu nového maskota, co na něj říkáte?

Ve středu v 10 hodin představili pořadatelé na oficiálním facebooku nového maskota. Stal se jím medvěd, oděný ve slovenském dresu a částech tradičního kroje, čepičce a opasku. V ruce má pak hokejku a na nohou brusle. Součástí odhalení nového maskota je taky soutěž o vybrání medvědího jména.


Princip je jednoduchý, do komentářů pod příspěvek napíšete jméno pro maskota a pořadatelé pak vyberou 2 nejlepší, z nichž si fanoušci vyberou to konečné. Medvěd nahradí předešlého maskota, vlka Goolyho.Světový šampionát se na Slovensko podívá už podruhé. Ten první se konal v roce 2011 a skončil vítězstvím Finska. Domácí hokejisté se nedokázali probojovat ani do play-off, v tabulce obsadili předposlední místo a jenom pořadatelství je zachránilo od sestupu do nižší divize.


Mistrovství světa na Slovensku vypukne 10. května 2019 úvodním zápasem Finsko-Kanada v Košicích a soubojem Rusko-Norsko v Bratislavě.
 

pk TN.cz